Rabarber met custardvla |
|
Lekker in het voorjaarszonnetje een glas rabarbermoes leeg lepelen… Op en top lente! De combinatie met zelfgemaakte custardvla maakt het friszuur van de rabarber zachter. Zoetstof zorgt ervoor dat het gerecht weinig calorieën bevat.
Ingrediënten
(voor 4 personen)500 gram jonge rabarber
2,5 afgestreken eetlepel custardpoeder
0,5 liter halfvolle melk
zoetstof (aspartaam)
Bereiding
-Rabarber wassen (schillen is niet nodig bij jonge rabarber), uiteinden verwijderen en stengels in gelijke stukken snijden. In een pan met weinig water in 5- 10 minuten gaarkoken. Kookwater voorzichtig afgieten. Rabarber roeren en op smaak maken met zoetstof (aspartaam) en af laten koelen.-Custardpoeder met enkele lepels koude melk aanmengen. De rest van de melk aan de kook brengen, al roerend het custardmengsel toevoegen en even door laten koken. Zoetstof naar smaak toevoegen.
-Tijdens het afkoelen de vla af en toe roeren om velvorming te voorkomen.
-Afgekoelde vla en rabarbermoes in glas of dessertschaaltje scheppen.
Variatietip
In plaats van custardvla kunt u ook (magere) vla (met zoetstof) uit een pak gebruiken.Dit gerecht bevat per eenpersoonsportie
110 kcal5 gram eiwit
2 gram vet, waarvan 1 gram verzadigd vet
14 gram koolhydraten
| Bron: Corien Maljaars | Copyright: Medic Info | Datum: 29/03/2011 | Disclaimer |


